Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:90/7 Kavaklıdere/ANKARA
Happy Nedir?

HAPPY, bizim geliştirdiğimiz bir tedavi protokolüdür

HAPPY
 olarak markalaştırdığımız yöntem ile mutlu bir tedavi sürecinden bahsediyoruz aslında. Türkiye'de, nörojenik nedeni olan veya olmayan idrar ve kaka problemi yaşayan çocuklara pediatrik pelvik taban rehabilitasyonu uygulayan tek merkez olarak; tedavinin başlangıç süresinden sonuna kadar herkesin mutlu bir şekilde hayatına devam edebilmesini amaçlıyoruz.

Peki neler mi yapıyoruz, gelin hep birlikte sürecimizin nasıl işlediğine bakalım:

Bize gece idrar kaçıran, gündüz idrar kaçıran, hem gece hem gündüz idrar kaçıran, nörojenik mesaneli olup işeme problemi yaşayan, kaka kaçıran, kabızlık problemi yaşayan, mesanesinde idrar kalan, böbrek yetmezliği olan, TAK kullanan, işeyemeyen birçok çocuk geliyor.

Sahip olduğumuz özel cihazlarımızı kullanarak bu çocukların, pelvik taban kaslarını fonksiyonel olarak değerlendiriyoruz, fiziksel muayenesini yapıyoruz. Gerekli testleri de yaptıktan sonra (ultrason, üroflow vb.) her çocuğa özel kişisel tedavi programı çiziyoruz. 

HAPPY protokolünün ayrılmaz bir parçası olarak, her çocuğa ve ailesine sağlıklı mesane ve bağırsak eğitimi veriyoruz. Bu eğitimde, çocuğun günlük yaşamında uygulayacağı mesane ve bağırsak tavsiyeleri yer alıyor. İşeme saatlerini, sıvı saatlerini, kaka saatlerini, yemesi gerekenleri, yememesi gerekenleri, ailenin çocuğa nasıl bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini belirliyoruz.

Gece idrar kaçıran çocuklara, alarm tedavisini görsellerle destekleyerek anlatıyoruz. Mesane, bağırsak ve pelvik taban kasları hakkında bilgi veriyoruz. Yapacağımız tedavinin nasıl olacağını açıklıyoruz.

Daha sonra, her çocuğa özel çizdiğimiz pelvik taban rehabilitasyonu programını uygulamak üzere çocuklarımızı tedaviye alıyoruz. Bu tedavide birçok modalite bulunuyor.  Manuel teknikler, egzersizler, pelvik taban egzersizleri, biofeedback eğitimi, solunum eğitimi gibi farklı teknikler kullanıyoruz. 

Bizi farklı kılan şeylerden birisi de her hastamıza özel Whatsapp grubu oluşturuyor olmamız. Whatsapp grubu içinde bütün üroterapistlerimiz ve Prof. Dr. Murat Dayanç yer alıyor. Hastalarımız her gün, bizi bu gruptan bilgilendiriyor. Duruma göre hastayı yönlendiriyoruz.

Tüm bunları yaparken de güler yüzümüzü eksik etmiyor ve hep birlikte mutlu olabilmenin olanaklarını arıyoruz.

 

WhatsApp
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.