Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:90/7 Kavaklıdere/ANKARA
Hakkımızda

Ankara Çocuk Üroloji Ekibi olarak temel amacımız, çocuklardaki doğumsal ürolojik anomalileri gerek cerrahi gerekse tıbbi olarak tedavi etmektir. Çocuğun yaşıtlarına uygun şekilde normal işeme ve dışkılama fonksiyonlarını sağlayabilmesine yardımcı olmaktır. Sağlıklı, özgüveni yüksek, sosyal ve başarılı çocukların yetişmesi en büyük arzumuzdur.

Dünya çapında çok sayıda çocuk, gece ya da gündüz idrar kaçırma, kaka kaçırma gibi birçok ürolojik problem yaşamaktadır. Ülkemizde de bu çocukların sayısı oldukça fazladır. Bu problemler tedavi edilmediğinde tekrarlı idrar yolu enfeksiyonu ve ciddi TAK kullanımından, ileri böbrek yetmezliğine kadar gidebilen ciddi tablolar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bunun yanında idrar ve kaka kaçırma sonucu çocuklar sosyal hayattan izole olabilmekte, okulda utanç ve özgüven kaybı yaşamaktadır. Bu durumun sonucu olarak, çeşitli psikolojik etkilenimler karşımıza çıkabilir.

Eğitim ve araştırma yoluyla temel ve klinik bilimi ilerleterek pelvik taban, üriner ve bağırsak bozukluklarından etkilenen insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için çaba gösteren bir ekibiz. Aynı zamanda kongrelere katılıyor ve kurslar veriyoruz. Sürekli iyiye daha ileriye gitmek için uğraşıyoruz. Alt üriner sistem semptomları, inkontinans ve pelvik taban bozuklukları için bilim ve klinik eğitim evi olmak gibi de bir amacımız var. 

Bu tedavi yöntemini ülkemizde sunan ilk ve tek ekibiz. Uyguladığımız yöntemi HAPPY adıyla markalaştırdık. Çalışmalarımızı her zaman güncel tutuyoruz. Ayrıca klinik literatüre katkıda bulunan çalışmalarımızla, ülkemizde idrar kaçırmanın bir hastalık olduğunun bilincine varılması için uğraşımızı sürdürüyoruz.

WhatsApp
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.