Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:90/7 Kavaklıdere/ANKARA
Sıkça Sorulan Sorular
 • Testis ağrısını durdurmak için ne yapmak lazım?

  Herhangi bir ameliyat olunmadıysa ya da bir skrotal yaralanma vs yoksa testis ağrısı normal değildir. Hemen doktora gidilmesi gerekir.

 • Testis muayenesi olurken neden öksürmemiz istenir?

  Bu sayede fıtık muayenesi yapılabilmektedir.

 • Hidrosel, testis kanseri belirtisi sayılabilir mi?

  Hidrosel her zaman kanseri saklar diye bir durum asla söz konusu değildir. Bazen bazı vakalarda hidroselin testis kanserinin habercisi olduğu görülmüştür, ancak tekrarlayalım, bazen. Bu nedenle doktorlar hidrosel muayenesinde mutlaka testis kanseri araştırması da yaparlar. Kısaca hidrosel her zaman kanseri işaret etmez. Testis kanseri sık rastlanan bir kanser tipi değildir. Tedavi başarı oranı günümüzde % 90’lar civarındadır. Bu kanserin belirtisi bir şişlikten fazlası olacaktır.

 • Hidrosel, ameliyat sonrası tekrarlayabilir mi?

  Ameliyat sonrası problemin nüks etmesi çok sık rastlanan bir durum değildir. Ancak büyük hidrosellerin ameliyatı da zordur ve bazen bu vakalarda problemin yeniden gözlenmesi söz konusu olabilmektedir.

 • Hidrosel mutlaka ameliyat edilmeli midir?

  Hayır. Bebek doğduktan sonraki 1 yıl içinde hidrosel kendiliğinden kaybolabilir. Ancak bazı vakalarda 2 yaşa kadar beklenmektedir. 2 yaş bittikten sonra halen hidrosel geçmedi ise ameliyat gerekebilir.

 • Hidrosel tedavisi için hangi doktora gidilmeli?

  Tedavi için genel cerrah ya da üroloji uzmanına danışılmalıdır.

WhatsApp
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.