Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No:90/7 Kavaklıdere/ANKARA
Çocuğunuzun neden bir tuvalet pozisyonlayıcısı tabureye ihtiyacı var?

ÇOCUĞUNUZUN NEDEN BİR TUVALET POZİSYONLAYICISI TABUREYE İHTİYACI VAR?

Çoğu aile,tuvalet eğitimi aldıktan sonra çocuğunun kaka yaparken bir tabureye ihtiyaç duyduğunu düşünmez. Ancak her yaştaki çocuk kaka yaparken ayaklarını tabureye koymalıdır. Bu tabure çocuğunuzu çömelme pozisyonuna getirecek kadar yüksek olmalıdır.

İnsan vücudu kaka yaparken çömelmek için tasarlanmıştır. Çömelme pozisyonu, rektumu düzeltir ve kakanın kolayca çıkmasını sağlar. Aksine, dik oturmak yokuş yukarı kaka yapmaya çalışmak gibidir. Dik otururken, anal kanal ile rektum arasındaki açı azalır.Bu nedenle rektum ve anüs aynı doğrultuda olmazlar. Fakat çömelme pozisyonunda yaklaşık 180 derecelik açı vardır ve kaka bu pozisyonda daha rahat çıkar.

Araştırmalar, çömelme pozisyonunun kaka yapmayı daha rahat ve daha hızlı hale getirdiğini gösteriyor. Bir çalışmada, katılımcıların çömelme pozisyonunda 51 saniyede kaka yaptığını gözlemlemiştir. Bu duruma kıyasla, yüksek bir tuvalette otururken kaka yapanların 2 dakika 10 saniyede kaka yaptığının sonucuna varmışlardır.

Bunlara ek olarak, tuvaletler çocuklar için çok uzundur. Ayakları klozetten sarkarken, genellikle iç uyluklarını sıkar ve kendilerini rahat bırakamazlar. Çocuklar yetişkin büyüklüğünde bir tuvalete oturduğunda, düşmemek için pelvik taban kaslarını da sıkarlar. Dışkılama sırasında pelvik taban kaslarını rahat bırakmaları gerekmektedir.

Daha küçük çocuklar, çocuk boy tuvalet klozetine oturmalıdır. Böylece daha rahat ve fazla boşaltım yapabilirler.

Sonuç olarak uygun kaka pozisyonu oldukça basit ve büyük bir fark yaratabilir. Bu pozisyon, rektumu dikey pozisyona getirerek çocuğunuza yerçekiminin yardım etmesini sağlar. Karın boşluğunu gererek kolonun boşaltımı için rektuma pompalama etkisi yapmasını da kolaylaştırır.

WhatsApp
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.